KAP ***BVSAN*** BÜLBÜLOĞLU VİNÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Şirket Genel Bilgi Formu

28.02.2023 - 18:33
KAP ***BVSAN*** BÜLBÜLOĞLU VİNÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Şirket Genel Bilgi Formu

***BVSAN*** BÜLBÜLOĞLU VİNÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Şirket Genel Bilgi Formu )

İletişim Bilgileri
Merkez Adresi Ahi Evran Osb Mah. Oğuz Cad. No:21 Sincan / ANKARA
Üretim Tesislerinin Bulunduğu Adresler Ahi Evran Osb Mah. Oğuz Cad. No:21 Sincan / ANKARA

İnternet Adresi www.bvs.com.tr

Elektronik Posta Adresi
E-posta
info@bvs.com.tr

İletişim Adresi, Telefon ve Faks Bilgileri
Adres Telefon Faks
Ahi Evran Osb Mah. Oğuz Cad. No:21 Sincan / ANKARA +90 312 267 29 29 +90 312 267 02 95

Yatırımcı İlişkileri Bölümü veya Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri
Ad-Soyad Görevi Görevlendirme Tarihi Telefon E-posta Lisans Belgesi Türü Lisans Belge No
Emel KOÇAK Yatırımcı İlişkilier Sorumlusu 23.02.2023 05367733158 yatirimciiliskileri@bvs.com.tr İleri Düzey Kurumsal Yönetim Değerleme
Nural Öztürk Üzel Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Faaliyet Alanı ve Bağımsız Denetim Kuruluşu Bilgileri
Şirketin Faaliyet Konusu Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("BVS Cranes") 30.09.2022 tarihi itibarıyla, 163 beyaz yaka, 254 mavi yaka olmak üzere toplam 417 personeli ile sanayi kuruluşu olarak çelik konstrüksiyon ve vinç imalatı seköründe hizmet vermektedir. Şirket, yurt içi ve yurt dışı özel ve kamu kuruluşları için Mühendislik ve projelendirme, anahtar teslim her türlü vinç imalatları, her türlü çelik konstrüksiyon imalatı, satış pazarlama, üretim faaliyetleri, saha, tip ve özel test hizmetleri, satış sonrası hizmetler alanlarında faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda bünyesinde bulunan nitelikli, eğitimli, tecrübeli proje ekibi ile teknik çalışmaya önem vermekte, yeniliklere, gelişime açık bir yol izlemektedir. Teknolojinin yeni imkanlarını sürekli olarak üretim grubuna yansıtmakta olan Şirket, bilgisayar destekli tasarım yapmakta, bir kısım imalatlarında da bilgisayar teknolojisinden yararlanmaktadır. Tasarım konusunda herhangi bir firma ile lisans veya know-how anlaşması olmayıp tüm tasarımlar Şirket'e aittir. Şirket aynı zaman da AR-GE merkezidir. AR-GE merkezi aktif çalışmaları ile ürünlerini sürekli geliştirmekte ve müşterileri ihtiyaçlarını karşılamak üzere imalat portföyüne katmaktadır. Şirket her türlü vinç imalatı, montajı, test ve devreye alma hizmetlerini entegre bir hizmet halinde anahtar teslim olarak sunmaktadır.
Genel itibari ile Türkiye/Ankara'da Sincan ilçesinde yer alan 38.936 m2'lik açık alan üzerine kurulu 1 aktif fabrikadan oluşan ve yönetim ofislerinin da yer aldığı Türkiye ve Dünyanın dört kıtasına (90 ülkeye) ihracat faaliyetlerini yürüten sanayi kuruluşu olarak varlık göstermektedir.
İhraççı'nın imalat portföyü ana gruplar itibarıyla aşağıdaki şekilde sınıflandırılabilir:
•Çift Kiriş Gezer Köprülü Vinçler: Standart Çift Kiriş Gezer Köprülü vinçlerin kapasitesi 1 ila 80 ton düzeyindedir. Şirket, daha ağır yük taşıması durumunda açık tip kaldırma grupları ile müşterilerine sistem çözümleri sağlayabilmektedir. Ürün portföyünde, yükleme kapasitesi içerisinde FEM standartlarına göre çeşitli kaldırma grupları bulunmaktadır. Standart Çift Kiriş Gezer Köprülü Vinçlerin kullanım alanları endüstriyel imalat fabrikaları, atölyeler, hidroelektrik santralleri, barajlar, havaalanları, metro istasyonları vb. şekilde sıralanabilir.
• Proses Vinçler: Yüksek kapasitelerde (500 tona kadar) imal edilebilen FEM sınıfı yüksek ağır hizmet tipi vinçlerdir. Zorlu çalışma ve yoğun kullanım şartlarında hizmet veren bu vinçler müşteri odaklı özel tasarım şeklinde yapılmakta olup, yüksek mühendislik altyapısı ile projelendirilen ve yük ataçmanlarının da kullanılabildiği vinçlerdir. İhraççı konusunda Türkiye'nin en büyük vinç firması olması sebebiyle hem Türkiye'de hem de Dünya'nın bir çok ülkesinde yapımı tamamlanmış projelere imza atmıştır. Üretimi tamamlanan veya halen imalatı devam eden pota vinçleri, şarj vinçleri, kütük vinçleri (traversli, magnetli, sabit veya döner arabalı) hurda vinçleri (kepçeli, polipli veya magnetli), tandiş vinçleri uluslararası büyük kuruluşlarda hizmet vermektedir. Proses vinçlerin kullanım alanları demir-çelik sektörü, ağır sanayi tesisleri, enerji sektörü vb. olarak sıralanabilir.
• Portal Vinçler: Açık ve kapalı alanlarda yük taşımak için tercih edilen vinçlerdir. Köprü kirişlerinin portal ayakları üzerinde ve bu portal ayakların da köprü yürütme grubu ile zemine sabitlenmiş yürüme yolu üzerinde hareket edebildiği sistemlerdir. Çift kiriş gezer ve tek kiriş gezer köprülü portal vinçler kullanım amacına göre sağ/sol portofo ile yük istifleme faaliyetleri amacıyla kullanımlarda avantaj sağlamaktadır. Gezer köprülü portal vinç kullanım alanları endüstüriyel imalat fabrikaları, atölyeler, hidroelektrik santralleri, barajlar, mermerciler, stok istif depoları, limanlar vb. sektörler olarak sıralanabilir.
• Pergel Vinçler: Bina içerisinde dar alanlarda yükü istenilen yere taşımakta avantaj sağlayan vinçlerdir. Bölgesel kullanımlar için uygundur. Kaldırma kapasitesi 1 ton ile 15 ton arasında değişmektedir. Döner tip olabilmesi sayesinde 360 derecelik çaptaki çalışma alanını tarayarak istenilen yerden yükü istenilen yüksekliğe taşıyabilmektedir. Pergel vinçler, konstrüksiyon olarak kolon pergel vinç ve askı/duvar tipi pergel vinç olarak ikiye ayrılmaktadır. Bununla birlikte pergel vinçler hem manuel döndürme hem de motorlu döndürme işlevini yapabilmektedir. İhraççının ürün portföyünde pergel vinçler de bulunmaktadır.
• Kaldırma Grupları: İhraççı standart kaldırma grupların da yüksek teknolojiye sahip kompakt gövdeli kaldırma grupları ile çalışmaktadır. Kaldırma kapasitesi 1 ton ile 80 ton arasında değişmekte olup, FEM standartlarına göreçeşitli kaldırma grupları bulunmaktadır. Kompakt gövdeli kaldırma gruplarında çift devirli motor ile hassas hız ve yüksek hızda yük taşıması yapabilmektedir. Ayrıca ihraççı kendi redüktörünü yapabilen Türkiye'deki öncü firma olup, müşteri talepleri doğrultusunda özel kaldırma hızları istendiğinde, açık tip kaldırma grupları ile müşterisine çözüm sunmaktadır. BVS rediktörüne sahip açık tip kaldırma grupları çift motor ya da tek devirli sürücülü sistemler olarak hassas işlerde yük taşıma işlerinde kullanılabilir. Proses vinçlerde ise, kaldırma gruplarında uluslararası alanda vinç sektörü için özel üretim yapılan motor ve redüktörler kullanılmaktadır. Ağır hizmet koşulları için üretilen bu motor/rediktörler sayesinde 500 tona kadar kaldırma grupları imal edilebilmektedir.
• Vinç Ekipmanları: Kepçe, (her türlü dökme yük taşıma amaçlı kullanılmaktadır.) polip kepçe (kömür, taş gibi madeni yük taşımada, hurda yük taşıma amaçlı ve dip taraması amacı ile kullanılmaktadır) magnet (çelik işleme endüstrisinde metal madenlerin taşınmasında kullanılmaktadır) kanca (yük taşırken devrilme, dağılma, kayma yada yuvarlanma gibi istenmeyen durumları önleme için kullanılmaktadır), yük traversi (yükü dengeli bir şekilde talımak için kullanılır), yük kavrama aparatı (yükü kenarlarından kavrayarak dengeli bir şekilkde taşımada kullanılmaktadır) operatör kabini (vinç operatörünün çalışma sahasında bulunmasının kendisi için sağlıklı olmadığı durumlarda, çalışma sahasını rahatlıkla görebilmesi amacıyla kullanılan, operatör paneli ve joystick sistemi sayesinde taşınacak yükü hassas bir şekilde taşımaya yardımcı olan kumanda sistemidir. Demir-çelik, tersane, liman sektörü gibi ağır hizmet sanayinde kullanulmakta olan operatör kabinlerinde endüstriyel tip iklimlendirme sistemi ile içeride çalışan operatörün sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanmaktadır), elektrik odası (proses vinçlerde kullanılan tüm elektrik sistemlerinin bulunduğu prefabrik yapılardır), endüstriyel tip klima (demir-çelik sektörü gibi ağır hizmet sanayinde kullanılmakta olup, vinçlerin üzerinde bulunan operatör kabinlerinde ve elektrik odalarında kullanılmak üzere endüstriyel tip iklimlendirme sistemi ile elektrik malzemelerinin yüksek ısıdan etkilenmeden çalışmasını sağlayan klimalardır), bogi grupları (yüksek tonajlı vinçlerde ve köprü-aks açıklığı uzun olan köprülü vinçlerde bogi sistemleri ile yürütme gruplarında kullanılmaktadır) ve spreader beamdir (6 metreden 12 metreye kadar yük konteyner taşımada kullanılan, özel emniyetli, ileri teknoloji ile üretilmiş otomatik çalışan bir kanca ekipmanıdır).
• Özel imalatlar: İhraççı talep doğrultusunda köprülü vinçlerde tek kiriş yada çift kiriş gezer köprülü vinçler, portal vinçler, pergel vinçler, proses vinçler gibi çeşitli ürün yelpazesinde en ekonomik çözümler sunmakta ayrıca vinç imalatlarının yanı sıra gemi yükleyicisi (shiploader), transfer arabası, ızgara temizleme makinası, sabit çektirme vinçleri gibi özel imalatlarını mühendislik, tasarım, anahtar teslim kurulum, uygulama, test, devreye alma ve eğitim hizmetleri ile birlikte vermektedir.
•Gemi Yükleme Vinci (Shiploader): Türkiye'de ilk kez yerli üretim tasarımı ve imalatı yapılan 1500T/H kapasiteli Dökme Yük Gemi Yükleme Vinci (Shiploader) imalatı ve montajı İhraççı tarafından tamamlanmış ve ürün yelpazesine katılmıştır.
• Transfer Arabası: Taşınacak yükün yanal düzlemde kolayca taşınmasını sağlayan sistemdir.
• Izgara Temizleme Makinası: Su girişini sağlayan deliklerin önündeki yabancı maddeleri tutmaya yarayan ve ızgaraların rutin temizliği sırasında kullanılan makinelerdir.
• Sabit Çektirme Vinçleri: Taşınacak yükün konumuna göre saptırma makarası ile eğimli bir yüzeyden ya da yanal eksendeki bir yükün taşınması sırasında çektirme işlemi yaparak yükü transfer etmeye yarayan vinçlerdir.
• Döner/Yatay Köprü Taşıma Sistemleri: Demiryolu taşımacılığında lokomotif ya da vagon bakım/onarım sürecinde holler arasında hızlı ve güvenli bir şekilde lokoöotifi yatay olarak holler arasında taşımaya yarayan sistemdir. Ayrıca döner köprü üniteleri, lokomotifin yönünün değiştirilmesi ile lokomotife açısal yön vermeye yarayan sistem çözümleri sunmaktadır.
• Çelik konstrüksiyon: İhraççı 1987 yılında kurmuş olduğu vinç fabrikası ve 2005 yılında kurmuş olduğu bağlı ortaklığı Bülbüloğlu Çelik Endüstrisi Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (BCES) markalı çelik fabrikasını sektöre katarak kısa zamanda yapmış olduğu işler ile başarısını kanıtlamış ve dünyadaki büyük firmalar arasında yerini almıştır. BCES her türlü çelik konstrüksiyon imalatlarının yanı sıra, bu imalatların dizayn ve montajında da yer alarak bir çok projeyi tamamlamıştır. BCES deneyimli teknik kadrosu, kapasitesi ile başta güç santralleri ve köprüler olmak üzere endüstriyel tesisler, kuleler, tanklar, barajlar, alışveriş merkezleri, stadyumlar, konveyör sistemlerini de kapsayan geniş bir yelpazede müşterilerine çelik konstrüksiyon imalatı ve montajı konusunda hizmet vermektedir. BCES markası ile kaliteden ödün vermeyen, zamanında ve planlı olarak gerçekleştirilen imalatları ile, projenin son aşamasına kadar çözüm ortağı olarak müşterilerinin yanında yer alması ve kısa sürede önce Türkiye'nin ardından Dünyanın en büyük taahhüt firmalarını portföyüne ekleyerek 100'den fazla başarılı projesi ile 14 farklı ülkeye ihracat yapar hale gelmiştir.
İhraççı Ankara, İstanbul ve İzmir Bölge Müdürlükleri, Çukurova Servis Bölge Müdürlüğü, Almanya Satış ve Servis Müdürlüğü, Yurtiçi ve yurtdışındaki bayileri, yaygın satış sonrası servis ağı ve ilgili dünya markaları ile yaptığı işbirliği sayesinde Türk vinç sektörünün en önde gelen kurumlarından biri olarak hizmet vermektedir. İhraççı'nın maliki olduğu 38.936 m2 sahip üretim tesisi 12 holden oluşmakta olup, üretim hollerinde kaynaklı imalat, talaşlı imalat, elektrik otomasyon, kesim holü, depo, kalite kontrol bölümleri bulunmaktadır. Üretim tesisinde CNC işleme merkezi, CNC ve plazma kesim tezgahları, torna tezgahları, freze, borvek tezgahları, otomatik bant kumlama makinaları, ex-proof boya kabinleriyle gelişen teknolojilere paralel imalatlar yapılmaktadır.
Şirket esas sözleşmesinin 3.maddesi uyarınca Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (BVS CRANES) çelik konstrüksiyon ve çelik konstrüksiyona dayalı gezer köprülü ve her nevi vinç imalatı, her türlü kaldırma ve taşıma makinaları ve portal vinçlerin imalatı, ithalatı, ihracatı, alımı satımı, kiralanması, bakımı ve onarımı ile iştigal etmektedir.
Şirket, Makine sektörünün altında kaldırma ve taşıma makinaları sektöründe faaliyet göstermektedir. Kaldırma ve Taşıma Makinaları Sektörü, her türlü kaldırma, nakil, yükleme ve istifleme makine ve teçhizatını içeren ve makina imalat sanayi içinde bir alt sektör olan üretimleri kapsamaktadır.
Şirketin Bağımsız Denetim Şirketi DENEYİM BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş.

Şirketin Süresi Sınırsız

Pazar, Endeks ve Sermaye Piyasası Araçları Bilgileri
Son Durum İtibariyle Ortaklık Sermaye Piyasası Araçlarının Kote Edildiği Diğer Borsalar veya İşlem Gördüğü Teşkilatlanmış Piyasalar
Kote Edilen/İşlem Gören Sermaye Piyasası Aracının Türü Kotasyon/İşlem Görmeye Başlama Tarihi İlgili Piyasanın/Borsanın Bulunduğu Ülke İlgili Piyasanın/Borsanın İsmi Piyasanın/Borsanın İlgili Pazarı

Sermaye ve Ortaklık Yapısı Bilgileri
Son Durum İtibariyle Sermayeye Dolaylı Yoldan Sahip Olan Gerçek ve Tüzel Kişiler
Ortağın Adı-Soyadı/Ticaret Unvanı Sermayedeki Payı Para Birimi Sermayedeki Payı (%)
Önder BÜLBÜLOĞLU TRY 69,41

Sermayeyi Temsil Eden Paylara İlişkin Bilgi
Pay Grubu Nama / Hamiline Beher Payın Nominal Değeri (TL) Para Birimi Payların Nominal Değeri Para Birimi Sermayeye Oranı (%) İmtiyaz Türü Borsada İşlem Görüp Görmediği
A Nama 1 TRY 9000000 TRY 23,94 Yönetim Kurulu Üye Seçiminde Aday Gösterme ve Oyda İmtiyaz İşlem Görmüyor
B Hamiline 1 28600000 TRY 76,06 İmtiyazsız İşlem Görüyor

Yönetime İlişkin Bilgiler
Yönetim Kurulu Üyeleri
Adı-Soyadı Tüzel Kişi Üye Adına Hareket Eden Kişi Cinsiyeti Görevi Mesleği Yönetim Kuruluna İlk Seçilme Tarihi İcrada Görevli Olup Olmadığı Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler Denetim, Muhasebe ve/veya Finans Alanında En Az 5 Yıllık Deneyime Sahip Olup Olmadığı Sermayedeki Payı (%) Temsil Ettiği Pay Grubu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Olup Olmadığı Bağımsızlık Beyanının Yer Aldığı KAP Duyurusunun Bağlantısı Bağımsız Üyenin Aday Gösterme Komitesi Tarafından Değerlendirilip Değerlendirilmediği Bağımsızlığını Kaybeden Üye Olup Olmadığı Yer Aldığı Komiteler ve Görevi
ÖNDER BÜLBÜLOĞLU Erkek Yönetim Kurulu Başkanı Mühendis İcrada Görevli Yönetim Kurulu Başkanı Bülbüloğlu Kongre Turizm Otelcilik A.Ş. Bülbüloğlu İnşaat Mak.San.Tic.A.Ş. Bülbülooğlu Çelik End.San.ve Tic.A.Ş. Bülbüloğlu Holding A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Evet 23.94 - Bağımsız Üye Değil -- Değerlendirilmedi Hayır -
SİMGE BERİL BÜLBÜLOĞLU Kadın Yönetim Kurulu Üyesi İşletme ve Yönetim Meslek Profesyoneli İcrada Görevli Yönetim Kurulu Üyesi Bülbülooğlu Çelik End.San.ve Tic.A.Ş. Evet Bağımsız Üye Değil - Değerlendirilmedi Hayır -
BERKER BÜLBÜLOĞLU Erkek Murahhas Üye İcrada Görevli Yönetim Kurulu Üyesi Bülbüloğlu Kongre Turizm Otelcilik A.Ş Bülbüloğlu İnşaat Mak.San.Tic.A.Ş. Bülbülooğlu Çelik End.San.ve Tic.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Bülbüloğlu Restoran İşl.A.Ş. Yön. Kur.Bşk. Evet - Bağımsız Üye Değil - Değerlendirilmedi Hayır -
NEVZAT SAYGILIOĞLU Erkek Yönetim Kurulu Üyesi Muhasebe ve Denetim Uzmanı 18.10.2022 İcrada Görevli Değil - Gülsan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mali İşler Grup Başkanı /Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Evet 0 - Bağımsız Üye - Değerlendirilmedi Hayır -
YUSUF BORA ENHOŞ Erkek Yönetim Kurulu Üyesi Bankacı İcrada Görevli Değil - Evet Bağımsız Üye Değerlendirilmedi Hayır

Yönetimde Söz Sahibi Olan Personel
Adı-Soyadı Görevi Mesleği Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler
NURAL ÖZTÜRK ÜZEL Genel Müdür Yardımcısı İşletme ve Yönetim Meslek Profesyoneli Genel Müdür Yardımcısı Mali YOK
MEHMET EROL Genel Müdür Yardımcısı Makine Mühendisi Genel Müdür Yardımcısı Ticari YOK
KEMALETTİN KÖK Genel Müdür Yardımcısı (Teknik) Makine Mühendisi Genel Müdür Yardımcısı (Teknik) YOK

Bağlı Ortaklıklar, Finansal Duran Varlıklar ile Finansal Yatırımlara İlişkin Bilgiler
Bağlı Ortaklıklar, Finansal Duran Varlıklar ile Finansal Yatırımlar
Ticaret Unvanı Şirketin Faaliyet Konusu Ödenmiş/Çıkarılmış Sermayesi Şirketin Sermayedeki Payı Para Birimi Şirketin Sermayedeki Payı (%) Şirket ile Olan İlişkinin Niteliği
Bülbüloğlu Çelik End.San.ve Tic.A.Ş. Yurtiçi Ve Yurtdışı Çelik Kostrüksiyon İmalatı 2500000 2125000 TRY 85 -
Bülbüloğlu Kongre Turizmi Ve Otel İnş.İç Ve Dış Tic.A.Ş. Yurtiçi Turizmi, Ticari Ve Sportif Amaçlı Konaklama Ve Kongre Turizmi 16000000 12128000 TRY 75,8 -
http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1117757


BIST
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
 
  • BIST
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
10.618 Değişim: 1,40% Hacim : 36.584 Mio.TL Son veri saati : 11:56
Düşük 10.569 20.06.2024 Yüksek 10.652
Açılış: 10.588
32,6096 Değişim: 0,33%
Düşük 32,4618 20.06.2024 Yüksek 32,6300
Açılış: 32,5026
35,0769 Değişim: 0,29%
Düşük 34,9168 20.06.2024 Yüksek 35,1333
Açılış: 34,9769
2.446,32 Değişim: 0,56%
Düşük 2.431,08 20.06.2024 Yüksek 2.456,33
Açılış: 2.432,59
bigpara

Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır.
Hürriyet Gazetecilik Matbaacılık A.Ş.

YASAL UYARI:
Piyasa verileri Foreks Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Üye girişi yapılan Canlı Borsa sayfaları haricinde Hisse senedi verileri 15 dk gecikmelidir. Tahvil-Bono-Repo özet verileri her durumda 15 dk gecikmelidir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bununla beraber gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.

BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.