VakıfBank Anadolu Zirveleri’ne devam etti

24.01.2018 - 12:51
VakıfBank Anadolu Zirveleri’ne devam etti | Genel Haberler

Denizli ve çevre illerde Bankanın çalışmalarını yerinde incelemek ve yeni işbirlikleri imzalamak üzere Denizli’de bulunan VakıfBank üst yönetimi, şehrin mülki ve idari amirleri ile önde gelen sanayici ve iş adamlarını da ziyarette bulundu.

 
Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası vizyonuyla çalışmalarını sürdüren VakıfBank, ülke çapında gerçekleştirmeye devam ettiği ‘Anadolu Zirveleri’nin dördüncüsünü Denizli’de düzenledi. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alptekin, Genel Müdür Mehmet Emin Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Yardımcıları ve VakıfBank Grubu Bağlı Ortaklıklarının Genel Müdürleri; Denizli Valisi Hasan Karahan’ı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ve Denizli iş dünyası temsilcileriyle önemli temaslarda bulundu. Bankanın bölge yönetimi ve şube müdürleriyle de bir araya gelen VakıfBank heyeti, ayrıca bölgede gerçekleştirdikleri çalışmaları detaylandıran ve yeni yatırımları planlayan toplantılar düzenledi.
Ramazanoğlu: VakıfBank’a OSB’deki araziyi Denizli’ye kazandırdıkları için teşekkür ederim.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı ve Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, VakıfBank resepsiyonunda yaptığı konuşmada, VakıfBank Üst Yönetimi’ne kendilerine ait arsayı Denizli’ye kazandırdıkları için teşekkür ederek; “Kendi bakanlığım döneminde de bizzat uğraştığım, Ekonomi Bakanımızın ve Sanayi Odası Başkanımızın da yakından ilgilendiği Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki arsa konusunda müjdeli haberi alınca gerçekten çok sevindim. Denizli adına VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanımıza, Genel Müdürümüze ve Yönetim Kurulu üyelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Denizli çalışan üreten bir şehirdir ve bu arsanın karşılığı hem Denizli’ye hem Türkiye’ye kat kat dönecektir” dedi.
 
Özcan: Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde VakıfBank mülkiyetinde bulunan arsayı Denizli ekonomisine kazandırıyoruz.
 
Davette yaptığı konuşmasına, Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı Operasyonu’nda ordumuza muvaffakiyetler dileyerek başlayan VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, müteşebbis ruhlu ve yardımsever insanıyla, marka kent Denizli’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. VakıfBank üst yönetimi olarak, Denizli ekonomisine katma değer sağlamak, Denizli’nin ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek için oldukça kıymetli görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Özcan, “Denizli Sanayi Odamız ile çok önemli işbirlikleri içeren bir protokole imza attık. Çardak Özdemir Sabancı OSB’de Bankamız mülkiyetinde bulunan ve toplam büyüklüğü bir milyon metrekareyi bulan arsamızla ilgili, 15 yıldır çözüm bekleyen sorunu çok şükür nihayete erdirdik.
 
Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ve Valimiz Sayın Hasan Karahan’ın ve Denizli Sanayi Odası Başkanımız Sayın Müjdat Keçeci’nin üstün gayretleriyle bu sorunu çözdük ve parsellerimizi maliyetinin oldukça altında bir fiyattan, Denizli Sanayi Odası aracılığıyla satışa sunuyoruz. Ayrıca bu protokolle birlikte Denizli Sanayi Odası üyelerimizin her türlü finansal ihtiyacını uygun maliyetlerle karşılayacağız. Böylece işlerini büyütmek ya da yeni yatırım yapmak isteyen bölge iş adamları daha cesur adımlarla ilerleyebilecek, sürdürülebilir bir kalkınma için gerekli tüm desteği VakıfBank’tan alabilecekler“ dedi.
 
“GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN LİDER BANKASIYIZ”
 
“Geçtiğimiz haziran ayında, VakıfBank Genel Müdürlüğü görevinin tarafıma tevdi edilmesini müteakip Yönetim Kurulumuzla birlikte hizmet bayrağını devralarak yeni bir yola çıktık. Bu yolda vizyonumuzu “Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası” olarak belirledik. Stratejimizi de tüm paydaşlarımızın ve ülkemizin “Yanındaki Güç” olmak olarak belirledik. Sanayicimizin, tüccarımızın, KOBİ’mizin, esnafımızın, çiftçimizin, işçimizin, memurumuzun, emeklimizin, öğrencimizin kısacası tüm Denizli’nin ve bölgemizin yanındaki güç olmaya, ihtiyaçlara çözüm sunmaya devam edeceğiz.
 
“BÖLGE GENELİNDE İSE 5.75 MİLYAR LİRA NAKDİ KREDİ KULLANDIRDIK”
 
Bankanın bölgede sürdürdüğü çalışmaları hakkında da bilgi veren Özcan, “Bugün Denizli’de 10 şube ve 137 personel, bölge genelinde ise 37 şube, 514 personel ve bölge müdürlüğümüz aracılığıyla hizmet veriyoruz. Geçen yılın ilk dokuz ayında Denizli’de 282 milyon lirası KGF kapsamında olmak üzere toplam 2.9 milyar lira nakdi kredi kullandırdık. Bölge genelinde ise 761 milyon lirası KGF kapsamında, toplam 5.75 milyar lira nakdi kredi kullandırdık.
 
Mevduat tarafına baktığımızda ise Denizli’de 1.16 milyar lira, bölge genelinde de 4 milyar liralık bir büyüklüğe ulaştığımızı görüyoruz. Yani mevduatın krediye dönüşüm oranı 1.42 olarak gerçekleşmiştir. Bir başka deyişle, bölgemiz genelinde mevduat olarak topladığımız kaynağın neredeyse bir buçuk katını kredi olarak kullandırmış durumdayız” şeklinde konuştu.
 
“VAKIFBANK OLARAK BAŞARILI BİR YILI GERİDE BIRAKTIK”
 
Hem ülke olarak hem de VakıfBank olarak başarılı bir yılı geride bıraktıklarını ve 2018 yılına güçlü bir başlangıç yaptıklarına işaret eden Özcan sözlerini,” Her türlü olumsuzluğa, spekülasyona ve kötü niyetli çabaya rağmen 15 yıldır sürdürülen siyasi istikrarla birlikte başarıyla yönetilen Türkiye ekonomisi, rekorlar kırmaya devam etti. Bu da gösteriyor ki, artık eski Türkiye yok. Güçlü, kalkınan, bölgesinin lideri, tüm dünyanın gıptayla baktığı yepyeni bir Türkiye var.
 
Biz de VakıfBank olarak yılsonu bilançomuz henüz kamuya açıklanmamış olmakla birlikte parlak bir yılı geride bıraktık. 250 milyar lirayı aşan aktif büyüklüğümüz ve geçen yılın sadece ilk dokuz ayı sonunda ekonomiye sağladığımız 220 milyar liralık destekle ülkemizin yanındaki güç olmaya devam ettik.
 
2017 yılında da uluslararası piyasalardan kaynak transfer etmeye devam ettik. Uluslararası piyasalardan temin ettiğimiz uygun maliyetli kaynaklar, bankamız ve ülkemize duyulan güveni de göstermektedir. Bu gerçeklik de ülkemiz üzerinde yapılan spekülasyonlara verilen en güzel cevaptır. Türkiye’nin uluslararası piyasalarda itibarı güçlüdür, kredibilitesi yüksektir.” şeklinde sürdürdü.
 
“MOBİL BANKACILIK KULLANICI SAYIMIZ 2.5 MİLYONU AŞTI”
 
Teknoloji alanında gerekli değişimin ve gelişimin öncüsü olmak adına gerekli adımları attıklarını belirten Özcan, “Tüm bankacılık işlemlerinde teknolojik alt yapımızı günümüz şartlarına uygun hale getiriyoruz. Bugün, bankamızda gerçekleşen tüm işlemlerin yüzde 90’ından fazlası dijital kanallarımızdan yapılmaktadır. Mobil bankacılık kullanıcı sayımız 2.5 milyonu aşmıştır” dedi.
 
SEKTÖRÜN İLK “YEREL YÖNETİMLER BANKACILIĞI PAZARLAMA BİRİMİ” VAKIFBANK’TAN
 
Sektörde bir ilki gerçekleştirerek, Yerel Yönetimler Bankacılığı Pazarlama birimini kurduklarını belirten Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Denizli ve bölgedeki tüm belediyelere de önemli destekler sağlayacağımızın müjdesini de buradan veriyorum. Özellikle alt ve üst yapı projelerinde, ulaşım projelerinde, enerji verimliliğinde, nakit yönetimi ve tahsilat ürünlerinde önemli işbirlikleri hedefliyoruz. Uluslararası piyasalardan temin edilen kredilerden yerel yönetimlerin de yararlanmasını sağlayarak finansman maliyetlerini azaltıyoruz. Aynı şekilde Denizli ve bölgedeki diğer belediyelere de desteklerimizi sürdüreceğiz.”
 
“DENİZLİ’NİN YANINDAKİ GÜÇ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
 
Devletin ve hükümetin politika ve hedeflerine paralel, tam bir uyumla çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Özcan, “Hayırlı niyetlerle yola çıktık. Bize emanet edilen varlıkları Denizli’ye, bölgemize ve ülke ekonomisine kazandırmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Vatanını, devletini, milletini seven herkesin yanındaki güç olmaya devam edeceğiz. Denizli’nin yanındaki güç olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
 
KAPANIŞLAR (BIST)
BUGÜN 1000 TL NE OLDU?
1.000 TL        
BORSA
1.000 TL        
DOLAR
993 TL        
EURO
992 TL        
ALTIN
 
bigpara

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır.
Hürriyet Gazetecilik Matbaacılık A.Ş.

YASAL UYARI:
Piyasa verileri Foreks Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Üye girişi yapılan Canlı Borsa sayfaları haricinde Hisse senedi verileri 15 dk gecikmelidir. Tahvil-Bono-Repo özet verileri her durumda 15 dk gecikmelidir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bununla beraber gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.

BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.