Global Yatırım'dan büyük hamle

11.05.2018 - 12:13
Global Yatırım'dan büyük hamle | Ekonomi Haberleri

Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kutman, "Geçtiğimiz haftalarda 5 günde 7 ada ülkeye gittim. Hepsinin limanlarını almaya çalışacağız inşallah" dedi.

Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, geçen haftalarda 5 günde 7 ada ülkeye gittiğini belirterek, "Hepsinin limanlarını almaya çalışacağız inşallah. Limanlar, 2018 için bir numaralı sektörümüz olacak. Amerika kıtasında alacağımız limanların çoğunluğu Karayipler'de. Bu satın almalar gerçekleşirse liman şirketimiz çok ciddi bir yere gelecek. Bu da bizden daha büyük şirketlerin dikkatini çekiyor. O yönde bir şeyler olabilir. Belki çok büyük bir ortak da alabiliriz." dedi.

Mehmet Kutman, "İş Dünyası Söyleşileri" kapsamında AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Holding'in bu yıla ilişkin planlarından bahseden Kutman, zamanının büyük bir kısmını ana faaliyet kollarından liman dalında harcadığını söyledi.

İş adamlarına düşenin, Türkiye'nin tanıtımını yapmak olduğunu vurgulayan Kutman, "Her bir liman, bir Türk büyükelçiliği gibidir. Geçen hafta 5 günde 7 ada ülkeye gittim. Hepsinin limanlarını almaya çalışacağız inşallah. Hepsi de Türkiye'nin nerede olduğunu bile bilmiyor. Dolayısıyla bu bir tanıtım. Hem turizm açısından, hem ihracatçılarımız açısından çok önemli. Biz Amerika kıtasının maalesef kuzeyinden güneyine fazla değer vermemişiz ama para da orada şu anda. Kalkınıyorlar, sıkı büyüyorlar, Amerika da iyi gidiyor. Limanlar, 2018 için bir numaralı sektörümüz olacak. Amerika kıtasında alacağımız limanların çoğunluğu Karayipler'de." diye konuştu.

##$HABER_1446073$##

Kutman, liman işletmecisi şirketleri Global Ports Holding’in Amerika kıtasındaki satın almalar gerçekleşirse çok ciddi bir yere geleceğine işaret ederek, "Bu da bizden daha büyük şirketlerin dikkatini çekiyor. O yönde bir şeyler olabilir. Belki çok büyük bir ortak da alabiliriz. Bakıyoruz, bütün alternatifler